Det er med stor glæde, at vi kan fortælle, at DissinG fortsætter som PRO- og tøjpartner i Nykøbing FC.

Nykøbing FC og den lokale herretøjsbutik DissinG fortsætter det stærke samarbejde, hvor DissinG fortsat indgår som NFC Pro-partner. Samtidig fortsætter DissinG som leverandør af tøj til både trup, stab og administration – og sikrer dermed, at hele klubben står knivskarpt udenfor banen.

DissinG er en stilfuld og moderne herretøjsbutik, som gennem årene har markeret sig som en fast del af bybilledet i Nykøbing. Butikken tilbyder et bredt udvalg af kvalitetstøj til mænd i alle aldre og har et stærkt sortiment af både klassisk og moderne herremode. Hos DissinG finder man blandt andet mærker som Carhartt, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Bareen, Le Deux samt mange flere – og butikken er kendt for sin høje service, gode rådgivning og skarpe stil.

Indehaver af DissinG, Nikolaj Friderichsen, glæder sig over at fortsætte det tætte samarbejde med Nykøbing FC:

– Vi er glade for og stolte over at være en del af Nykøbing FC og det fællesskab, klubben skaber i byen. At klæde både trup, stab og administration på er noget, vi sætter en ære i. Det lokale engagement betyder meget for os, og vi synes, klubbens rejse og ambitioner er både inspirerende og meningsfulde. Vi tror fuldt og fast på, at succes skabes sammen, siger han.

DissinG har til huse på i hjertet af Nykøbing Falster på adressen Jernbanegade 11. Kig forbi, og få personlig rådgivning og stilfuldt herretøj til enhver lejlighed – både til hverdag og fest.

#SuccesSkabesSammen