Nykøbing FC kan med stor glæde meddele, at Nordic Sugar har forlænget sit partnerskab med klubben og fortsætter som bronzepartner.

Nordic Sugar har i mange år været en loyal samarbejdspartner, og forlængelsen er et tydeligt tegn på virksomhedens store opbakning til både klubben og lokalsamfundet.

Jesper Jeppesen, Factory Manager hos Nordic Sugar, udtaler:

– Vi har været glade for at samarbejde med NFC gennem mange år. Forlængelsen af vores sponsorat viser vilje til at støtte lokalt og samtidigt medvirke til at styrke udviklingen i NFC.

Partnerskabet med Nordic Sugar er med til at skabe et stærkt fundament for klubbens arbejde – både på og uden for banen.

Med endnu to år på aftalen ser begge parter frem til at fortsætte det gode samarbejde og til sammen at skabe endnu flere stærke resultater for både klub og lokalområde.

Læs mere om NordicSugar her. 

#SuccesSkabesSammen